Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Opilý řidič ujížděl policii bavorákem s proraženými pneumatikami

ČR /VIDEO/ To je opravdový bizár! Opilý řidič ujížděl policii v bavoráku s proraženými pneumatikami, a tak část cesty ujel na discích.
Policie pronásleduje BMW s proraženými pneumatikami. Zdroj: PČR
Policie pronásleduje BMW s proraženými pneumatikami. Zdroj: PČR

Stále se řeší, že někdo v zimě jezdí na letních pneumatikách. To středočeská policie má teď jiného hazardéra, který jel rovnou s proraženými pneumatikami na dvou kolech.

Jednatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu ujížděl policistům z Mníšku pod Brdy. „Svou nebezpečnou jízdou a v nepříznivém počasí odmítal vozidlo zastavit. Pomoci taktického zastavovacího manévru řidiče zastavili policisté v Praze,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Krátce po půlnoci se hlídka středočeských policistů z Mníšku pod Brdy rozhodla zastavit a zkontrolovat řidiče černého BMW, který bylo poškozené a mělo proražené obě pneumatiky. Ten však na jejich výzvy k zastavení nereagoval a začal nebezpečně ujíždět.

Během cesty se snažil policejní vůz blokovat a vytlačit ze silnice. Jelikož řidič směřoval do Prahy, přidali se do pronásledování řidiče policisté z pohotovostní motorizované jednotky a oddělení hlídkové služby Prahy IV.

Policie pronásleduje ujíždějící BMW s proraženými pneumatikami. Zdroj: PČR

Společnými silami za pomoci taktického zastavovacího manévru mu zahradili cestu svými vozidly a donutili ho tak zastavit ve Strakonické ulici poblíž autobusové zastávky Lahovičky. Policisté muže, který se stále nechtěl vzdát, vtáhli za užití donucovacích prostředků z vozidla a omezili na osobní svobodě.

U jednatřicetiletého řidiče následně provedli policisté dechovou zkoušku, kdy byla naměřena hodnota 1,5 promile alkoholu v dechu. Jelikož si muž nepamatoval, kde k poškození vozidla přišel, zavolali si policisté na místo kolegy z dopravních nehod, kteří si celý případ přebrali.

„Jednatřicetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala Siřišťová.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk