Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Palubní kamera zachytila pád stromu přímo před policejní auto

ČR /FOTO, VIDEO/ Celou sobotu bojovali hasiči s padajícími stromy. Na řadě míst padaly i do silnic, jeden takový pád zachytila palubní policejní kamera.
Strom spadl přímo před policejní auto: Foto: PČR
Strom spadl přímo před policejní auto: Foto: PČR

Padající stromy celou sobotu zaměstnávali hasiče prakticky po celé České republice. Stromy vlivem vichru padaly do silnic i na železnice. Na mnoha místech poškodili elektrické vedení a tím odřízly tisíce domácností od proudu.

Z důvodu popadaných stromů byla například zcela uzavřena silnice I/11 – Suchý Vrch, mezi Jablonným nad Orlicí a Červenou Vodou. Nad ránem zde hasiči vyprošťovali dvě ženy z vozidla, na který spadl strom.

Na silnici I/11 spadl strom na auto, v němž jely dvě ženy. Foto: PČR

Z fotografie je zřejmé, jaká to musela být rána, auto je velkým kmenem zcela zdemolované. Ženy musely být ošetřeny v nemocnici.

Strom dokonce spadl i na projíždějící policejní auto u Brněnce na Svitavsku. Podívejte se, jak tento pád zachytila kamera uvnitř policejního vozu. Policisté uvnitř naštěstí vyvázli bez zranění.

Strom spadl přímo před policejní auto u Brněnce na Svitavsku. Video: PČR

Například hasiči na Hradecku od půlnoci evidovali kolem 190 událostí, což znamená stovky telefonátů na linku 112. Většina zásahů byly technické pomoci.

Padající stromy například uzavřely komunikaci č. 311 od Bartošovic v Orlických horách a č. 310 od Zdobnice do Luisina údolí v katastru Deštného v Orlických horách. Komunikace se již naštěstí podařilo otevřít.

Hasiči celou sobotu bojují s padajícími stromy na silnice i železnice po celé zemi. Foto: HZS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk