Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Pohotová reakce řidiče odvrátila velkou tragédii

VYŠKOVSKO /VIDEO/ Pohotová reakce šestačtyřicetiletého řidiče téměř jistě zabránila velké katastrofě. Vyhnul se autu v protisměru.
I když řidič zareagoval včas, skončila událost dopravní nehodou. Foto: PČR
I když řidič zareagoval včas, skončila událost dopravní nehodou. Foto: PČR

Řidič se v poslední sekundě dokázal vyhnout čelnímu nárazu s protijedoucím automobilem. Ve čtvrtek krátce před půlnocí poblíž Slavkova u Brna mu náhle před jeho vůz z protisměru vyjel jiný automobil.

Řidič minivanu tak doslova v poslední sekundě dokázal bleskovým manévrem zabránit čelnímu nárazu, přesto ale k částečnému střetu došlo. V podstatě neřízenou škodovku pak v nebezpečné jízdě nakonec definitivně zastavila až silniční svodidla.

Při tomto vážně vypadajícím karambolu se naštěstí nikdo nezranil. Když pak došlo na dechovou zkoušku, evidentnímu viníkovi na zdárné provedení nestačilo ani několik za sebou opakujících se pokusů.

„Jestli tedy jednapadesátiletý muž skutečně za volant usedl pod vlivem alkoholu, vyšetřujícím dopravním policistům nakonec prozradí až nařízené krevní odběry. V tomto případě by pak šoférovi za nehodu pod vlivem alkoholu hrozilo stíhání za trestný čin Ohrožení pod vlivem návykové látky s trestem odnětí svobody až na tři léta,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

„Upozorňujeme, že řízení vozidla pod vlivem alkoholu je velmi riskantní. Opilý šofér se totiž stává pro ostatní účastníky silničního provozu velmi nebezpečným, neboť se s mírou požitého alkoholu neúměrně snižuje schopnost bezpečně ovládat vozidlo. Už v malém množství jsou patrné zpomalovací účinky alkoholu na rychlost reakcí, koordinaci pohybů, úsudek a rozhodování. Alkohol za volant rozhodně nepatří,“ dodal Vala.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk