Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Pozor na silnicích! Začínají dušičky a do terénu vyráží sváteční řidiči

ČR /VIDEO/ Druhý listopadový den se každoročně nese v duchu piety spojené s uctěním památky zesnulých. Na silnice vyráží nezkušení řidiči a více seniorů.
Policisté připravili několik rad na dušičky. Zdroj: PČR
Policisté připravili několik rad na dušičky. Zdroj: PČR

Období Dušiček se vyznačuje zvýšeným provozem na silnicích a to především v blízkosti hřbitovů a pietních míst.

Nehodovost v období uctívání památky zesnulých je nejvíce ovlivňována počasím, chováním řidičů a technickým stavem vozidla.

„Za volant usedne také více svátečních řidičů, pro které je typická opatrná a především pomalejší jízda,“ upozorňuje Ladislav Beránek z Policie ČR.

Problematické může být i parkování v okolí hřbitovů, kde bude více parkujících vozidel a také přicházejících a odcházejících návštěvníků.

„Při odchodu od vozidla zkontrolujte, že v něm není nic, co by mohlo přilákat nechtěnou pozornost zlodějů,“ připomíná Beránek s tím, že pachatelé zneužívají nepozornosti návštěvníků hřbitovů k vlastnímu obohacení.

Řada pachatelů v tuto dobu využívá situace k majetkové trestné činnosti a přímo na hřbitovech okrádá návštěvníky o jejich osobní věci. Nejčastěji je to v okamžiku, kdy se návštěvníci věnují úpravě hrobu a poleví v ostražitosti při hlídání svých odložených tašek a kabelek.

Policisté připravili několik rad, aby vám ať již dopravní nehoda, nebo nenechavý zloděj nezkazili tuto sváteční atmosféru. Video: Policie ČR

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk