Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Řidič autobusu po bouračce silně krvácel, zachránili ho pohotoví policisté

PRAHA /VIDEO/ Dramatický zásah za sebou mají pražští policisté. Podívejte se, jak pomohli krvácejícímu řidiči autobusu po dopravní nehodě.
Policisté zasahují u zraněných při nehodě autobusu v Praze. Zdroj: Policie ČR
Policisté zasahují u zraněných při nehodě autobusu v Praze. Zdroj: Policie ČR

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky v Praze zasahovali v noci ze středy na čtvrtek u dopravní nehody autobusu. Dnes ze zásahu, ke kterému použili takzvaný turniket, zveřejnili video.

Nepřetržitá hlídková služba policistů z pohotovostní motorizované jednotky se opět vyplatila.

Kolem půl čtvrté hodiny ranní uslyšeli ve vysílačce relaci o dopravní nehodě autobusu, která se stala v Kukulově ulici v Praze 5 a okamžitě se vydali na místo zjistit situaci.

„Po příjezdu bylo na první pohled zřejmé, že tato nehoda se neobešla bez zraněných, protože autobus měl zdemolovanou přední část,“ říká mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Masivní krvácení zastavil až turniket

Policisté ihned popadli zdravotnický batoh a začali ošetřovat zraněné. Nejhůře na tom byl osmačtyřicetiletý řidič, který masivně krvácel z nohy.

Jelikož běžné obvazy nestačily, policisté použili tzv. turniket, díky kterému se krvácení podařilo zastavit. Turnikety jsou automatická škrtidla, která na omezenou dobu dokáží zastavit krvácení a zachránit tak život.

Na místo vzápětí dorazili záchranáři, kterým předali informace o stavu a počtu zraněných a ti si je převzali do své péče.

„Policisté prochází řadou zdravotnických kurzů, které je připravují na takovéto situace. Zasahující hlídka zde tak mohla naplno využít své zkušenosti a poskytnout zraněným lidem potřebnou první pomoc,“ dodal Richard Hrdina.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk