Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Řidič předjížděl v mlze a ještě k tomu na plné čáře. Natočila to policie

HODONÍNSKO /VIDEO/ Ani špatná viditelnost nebránila řidiči, aby se pustil do nebezpečného manévru. Předjížděl za mlhy a na plné čáře.
Rizikové předjíždění zachytila policejní kamera. Foto: PČR
Rizikové předjíždění zachytila policejní kamera. Foto: PČR

V současné době mohou řidiče na cestách překvapit výrazné změny počasí. Především v ranních hodinách se podél silnic může vytvořit i hustá mlha, která znepříjemňuje cestování.

Při těchto zhoršených klimatických podmínkách by měli motoristé snížit rychlost jízdy, neboť nepříznivé počasí sebou přináší i zhoršenou sjízdnost komunikací. Šoféři by proto měli jezdit velmi opatrně, ohleduplně a především musí být obzvlášť obezřetní.

„Nebezpečné situace se často vyskytují i při předjíždění, proto v mlze raději vůbec nepředjíždějte. Může se totiž stát, že se včas nestačíte bezpečně zařadit a hrozí tak nebezpečí čelního nárazu,“ varuje mluvčí policie Petr Vala.

Jako příklad dávají policisté chování šoféra na Hodonínsku. Ten se ve čtvrtek ráno v prudkém stoupání, ve tmě a za husté mlhy pokusil předjet několik pomaleji jedoucích vozidel.

„Vůbec nic si přitom nedělal z plné čáry a předjížděcí manévr navíc provedl před nepřehlednou levotočivou zatáčkou. Jenomže za ní se naproti hříšníkovi z mlhy najednou vynořil automobil, kdy se šofér musel narychlo zařadit zpátky do kolony,“ popsali policisté.

Řidič předjížděl ve tmě, v mlze a na plné čáře. Video: Policie ČR

Tentokrát se naštěstí nikomu nic nestalo, ale jeho riskantní počínání nemohlo v žádném případě ujít pozornosti jedoucí hlídky.

„Ta muže okamžitě zastavila, poté ale stěží mohla uvěřit vlastním uším. Z nezodpovědného šoféra se totiž najednou vyklubal spěchající profesionální řidič,“ uvedl Petr Vala.

Svůj shon ale bude nyní muset vysvětlit před správním orgánem. V podobných případech nezodpovědným šoférům kromě tučné pokuty hrozí až roční zákaz řízení.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk