Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Řidič se zákazem řízení ujížděl policii, pak zkoušel přeskočit zeď. Ani jedno se mu nepovedlo

LITOMĚŘICE /VIDEO/ Policie zveřejnila video z pronásledování ujíždějícího řidiče v Litoměřicích. Ukázalo se, že šofér má zákaz řízení.
Řidič v Litoměřicích ujížděl policii. Zdroj: PČR
Řidič v Litoměřicích ujížděl policii. Zdroj: PČR

Video z policejní honičky v Litoměřicích dnes zveřejnila policie. Událost se stala nyní počátkem listopadu ve večerních hodinách. Tamní policisty při kontrole silničního provozu zaujalo vozidlo, které mělo pravděpodobně technickou závadu na osvětlení.

Rozhodli se proto postarší vůz Škoda Fabia zkontrolovat a řešit přestupek v dopravě. Zapnuli výstražné zvukové a světelné znamení s nápisem „Stop, policie“, avšak na to řidič zareagoval tím, že přidal na plynu a chtěl ujíždět.

Zbrzdil jej však hustší provoz, proto se zřejmě rozhodl zastavit. Po vystoupení z vozidla se snažil hlídce utéct a pokoušel se přeskočit přes zídku přilehlého domu.

Svůj úmysl však nedokončil, neboť zděnou překážku se mu opakovaně nedařilo překonat a navíc ho v tomto jednání zastavil zasahující policista.

Řidič v Litoměřicích ujížděl policii. Zdroj: PČR

„Následnou kontrolou policisté zjistili, že se jedná o 30letého muže z Litoměřic, který usedl za volant, ačkoli má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2024,“ uvedla mluvčí krajského policejního ředitelství Ústeckého kraje Pavla Kofrová.

Dotyčný však policistům tvrdil, že o zákazu nic neví. Nicméně kontrola ukázala, že měl tato omezení již minimálně v pěti případech.

Přestupkovým jednáním řidiče se nyní bude ve správním řízení zabývat příslušný úřad, který mu může uložit pokutu až do výše 50 tisíc korun.

„Pokud se prokáže, že muž o zákazu řízení věděl, bude ho čekat navíc obvinění z trestného činu maření úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dvouleté vězení,“ dodala Kofrová.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk