Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Řidič v Jičíně ujížděl před policií. Za jízdy vyskočil z auta, to jelo dál a srazilo seniora!

JIČÍN /VIDEO/ Řidič, kterého se náhodně rozhodla zkontrolovat jičínská policie, začal ujíždět. Dokonce za jízdy vyskočil z auta začal utíkat.
Auto jedoucí bez řidiče narazilo u garáží do dalšího auta. Foto: PČR
Auto jedoucí bez řidiče narazilo u garáží do dalšího auta. Foto: PČR

Novoroční službu zpestřil hlídce obvodního oddělení Jičín celostátně hledaný 42letý recidivista, kterého se rozhodli policisté v rámci běžného výkonu služby zkontrolovat.

Krátce po půl třetí si hlídka na kruhovém objezdu v Jičíně všimla automobilu značky Ford Mondeo, ve kterém seděl pouze řidič vozidla.

„V ulici Hviezdoslavova chtěli policisté vozidlo předepsaným způsobem pomocí výstražného světla a nápisu STOP zastavit, na což řidič nereagoval, naopak zvýšil rychlost a v jízdě směrem do ulice Máchova nadále pokračoval,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Následně však z rozjetého automobilu vyskočil a začal utíkat přes lávku a hráz rybníka Kníže. Jeden z policistů proto ihned začal muže pronásledovat a opakovaně ho vyzývat k zastavení. Ani na tyto výzvy muž nereagoval, nicméně policista utíkajícího muže po chvilce doběhl, zajistil ho a nasadil mu pouta.

Auto jelo dál a přejelo nohu seniorovi

Hlídka se společně se zadrženým následně dostavila zpět k autu. Nicméně automobil po vyskočení řidiče nekontrolovatelně pokračoval v jízdě až ke garážím, kde narazil do stojící Škody Fabia.

„Fabia však měla vlivem nárazu přejet předním kolem nohu 67letého majitele vozidla, který zrovna doléval provozní kapalinu. Tento muž byl předán do péče lékařů a z místa nehody převezen do nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí.

Následnou lustrací zajištěného muže policisté zjistili, že se jedná o 42letého celostátně hledaného recidivistu, na kterého byl Okresním soudem Mladá Boleslav vydán předchozí souhlas se zadržením.

Dále zjistili, že má muž vysloveno několik platných zákazů řízení motorových vozidel. Přítomnost alkoholu vyloučili policisté provedenou dechovou zkouškou, orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek řidič odmítl, stejně jako lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu.

Muži hrozí vězení

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což muži v případě odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi,“ dodala Pospíšilová.

Případem se policie i nadále zabývá, na základě výsledku lékařské zprávy staršího muže může dojít k rozšíření právní kvalifikace.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk