Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Šílená honička na D1, policii ujížděl opilý cizinec, způsobil tři nehody

BRNĚNSKO /VIDEO/ Policie zveřejnila video z pronásledování ujíždějícího řidiče na Brněnsku. Během pronásledování hlídku opakovaně blokoval.
Policie pronásledovala ujíždějícího řidiče na Brněnsku. Zdroj: PČR
Policie pronásledovala ujíždějícího řidiče na Brněnsku. Zdroj: PČR

Policie dnes zveřejnila záběry z nedávného pronásledování řidiče na Brněnsku.

Policisté se přitom do nečekané honičky připletli v podstatě náhodou, kdy se vraceli kontrol na státních hranicích se Slovenskem.

Všimli si hazardéra v tmavě zeleném starém voze Daewoo, který se kolem nich na dálnici D1 poblíž Rousínova v ranní špičce prohnal vytvořenou záchranářskou uličkou.

„Policisté v dodávce se jej vydali zastavit a zkontrolovat, ale cizinec se snažil hlídce ujet,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Dálniční pronásledování pokračovalo až na sjezd u brněnské Slatiny, kde se šofér na křižovatce otočil a ujížděl po dálnici zpět na Vyškov. Během riskantní jízdy přitom opakovaně blokoval pronásledující hlídku a nebezpečnými manévry ohrožoval i všechny kolem sebe.

Vzal to i přes pole

Cizinec následně z dálnice sjel u Holubic a pokračoval v riskantním ujíždění ve směru na Slavkov u Brna. Ale ještě před Slavkovem odbočil na Křenovice a následně i na Holubice.

Osudnou se mu nestala ani právě probíhající uzavírka místní silnice. V ní se ale nerozpakoval přes pole v plné rychlosti objet traktor a plně naložený nákladní vůz.

Šílená jízda skončila před Holubicemi na Vyškovsku, kde se ho policistům podařilo za použití služebního vozidla nakonec zablokovat.

V automobilu se kromě řidiče nacházeli i dva spolujezdci. Šofér měl na místě pozitivní zkoušku na alkohol, v dechu mu bylo naměřeno přes jedno promile alkoholu.

Policie hledá svědky

„Cizinec se zodpovídá z trestného činu obecného ohrožení, hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi a stíhaný je vazebně,“ uvedl Vala.

Během jízdy způsobil tři nehody. Pro důkladné zmapování jeho řádění policisté žádají případné svědky, kteří byli jeho jízdou ohroženi či se dostali do kontaktu s ujíždějícím vozidlem, a dosud nebyli policisty vyslechnuti, aby se přihlásili na tísňové lince 158.

Kriminalistům významným způsobem pomohou i záznamy z palubních kamer.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk