Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Silničáři bojovali se sněhem na Benešovsku, práci jim komplikovaly kamiony

STŘEDNÍ ČECHY /VIDEO/ Řidiči si dnes užili první opravdovou sněhovou nadílku. Perný den to byl také pro silničáře, kteří od rána dělali, co mohli.
Nehody i uvízlé kamiony. Sníh komplikuje dopravu. Foto: HZS a FB
Nehody i uvízlé kamiony. Sníh komplikuje dopravu. Foto: HZS a FB

Jedna z nejhorších situací se sněhem byla dnes na Benešovsku. Silničáři tam dělali, co mohli.

Zatímco na cestmistrovstvích Sedlčany, Rožmitál pod Třemšínem, Příbram, Dobříš a Tloskov nebyla situace příliš vážná a silnice byly sjízdné po ošetření se zvýšenou opatrností, na dalších místech byla situace dramatičtější.

Na cestmistrovstvích Benešov, Vlašim, Votice, Vlašim, Čechtice, Sedlec Prčice napadlo během pár hodin velké množství mokrého sněhu.

„Technika byla nasazena v plné výši a někde také posílena o traktorové radlice a další techniku. Velký problém dělají řidiči kamionů, ale i osobních automobilů, kteří nechtějí naší dodavatelskou techniku nechat projet a tím způsobují pozdní dojezdy na okruhy, které vozy udržují,“ říká mluvčí Krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

Sněhová kalamita na Benešovsku. Zdroj: KSÚS

Před šestou hodinou ranní nepustil řidič autobusu, který zůstal stát uprostřed silnice III/1109 mezi obcemi Sázava – Bělokozly, sypač, který při snaze autobus objet, spadl do příkopu. Vyprošťovací práce trvaly do deseti hodin dopoledne za účasti jeřábu. Byl poničen pluh, který musel být před vyproštěním sundán a odvezen náhradním vozidlem.

„Někteří řidiči kamionů jezdí na pneumatikách, které neodpovídají zimnímu období. Tyto případy značně komplikují údržbu silnic, zejména při takto silném sněžení,“ uvedla Kučerová.

Na odstranění a zmírnění následků sněžení na silnicích mají silničáři dle operačního plánu, tedy dle zákona a vyhlášky, určený čas. „Sypací vozy jezdí po jednotlivých okruzích a jejich výskyt na každém místě v jeden moment skutečně není možný. Řidiči si musí uvědomit, že při takovém počasí musí přizpůsobit jízdu stavu vozovky,“ dodala Kučerová.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk