Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Stavbaři v pátek zboří most v Mnichově Hradišti na tahu na Českou Lípu

MNICHOVO HRADIŠTĚ /VIDEO/ Most z roku 1986 na hlavním tahu na Českou Lípu v Mnichově Hradišti čeká v pátek demolice.
Most v Mnichově Hradišti projde kompletní přestavbou. Zdroj: ŘSD
Most v Mnichově Hradišti projde kompletní přestavbou. Zdroj: ŘSD

Už několik týdnů řidiči neprojedou na Českou Lípu po hlavním tahu u Mnichova Hradiště II/268. Začala tam totiž náročná přestavba mostu z roku 1986. Tento pátek jej čeká kompletní demolice.

Podle mostní prohlídky z roku 2018 je stav mostu špatný, co se týká spodní stavby a velmi špatný u nosné konstrukce.

„Poslední dva roky tam bylo omezení. Teď už se staví most nový, na místě jsou stroje, které sundávají svršky starého mostu. Dojde ke kompletní demolici, včetně pilířů,“ uvedl místostarosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman.

Silnice je v tomto úseku zcela uzavřená, a bude to trvat celé dva roky. Řidiči se tudy nedostanou na Mimoň, musí proto využít objízdné trasy.

„Prakticky jediná možnost, jak ta auta dostat přes Jizeru, je projet přes město. Objížďka pro osobní dopravu vede přes Mnichovo Hradiště a Klášter po staré silnici, která se následně napojuje na hlavní silnici. Pro nákladní auta je objížďka až do Kosmonos, kde se napojí na silnici I/38 na Českou Lípu,“ sdělil starosta Jiří Plíhal.

Most v Mnichově Hradišti projde kompletní přestavbou. Zdroj: ŘSD

To je jak pro řidiče, tak pro obyvatele obcí nepříjemná zátěž, komplikace nastávají hlavně v dopravních špičkách ráno a odpoledne. Starosta města pro vyzývá řidiče, aby respektovali dopravní značení a nařízení. Především pak řidiči kamionů.

„Věřím, že se najdou různé varianty projíždění Hradiště. Třeba lidé, kteří jedou od Hradčan a vojenského prostoru od Dolní Krupé, tak třeba budou jezdit na Bakov přímo z Kláštera,“ dodal Plíhal.

Vyzval také řidiče kamionů, aby nezkoušeli projet Mnichovo Hradiště, protože se zaseknou u zámku, kde je silnice velmi úzká a dva nákladní vozy se tam nevyhnou.

Demolice mostu a stavba nového vyjde Středočeský kraj na 180 milionů korun. Většina peněz půjde ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk