Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Ve Svijanech dokončili nový most přes D10, začne stavba druhého přes koleje

LIBERECKO /VIDEO/ Po po necelém roce skončila stavba nového mostu na dálnici D10 u Svijan. Teď se začne se stavbou mostu přes železnici.
Nový most přes dálnici D10 ve Svijanech byl dokončen. Zdroj: ŘSD
Nový most přes dálnici D10 ve Svijanech byl dokončen. Zdroj: ŘSD

Liberecký kraj již dokončil stavbu nového mostu ve Svijanech, který přetíná dálnici D10. Výrazně se tak ulevilo dopravě. Most byl totiž po celou dobu výstavby neprůjezdný.

Nyní začne druhá etapa, a to výstavba dalšího nového mostu, který povede přes železniční trať.

„Navazující most přes železnici bude realizován v závislosti na počasí. K demolici by mohlo dojít někdy v březnu, pokud to počasí dovolí, tak už v únoru,“ uvedl Jan Růžička, ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje.

„Věřím, že místní obyvatelé ocení i celkové rozšíření mostů, v budoucnu tady povede cyklostezka mezi obcemi Příšovice a Svijany,“ doplňuje Bohumil Rohn, oblastní ředitel společnosti Metrostav Infrastructure a.s. pro oblast Liberecka.

Omezení kvůli přípravě

Aktuálně probíhají přípravné práce. Řidiči musí v místě snížit rychlost na 50 km/h.

„Doporučuji tedy řidičům, aby se věnovali dopravním značkám, které je navedou do příslušného směru, aby se dostali na dálnici nebo z dálnice,“ doplnil Růžička.

Demolice a výstavba nového mostu nad železniční tratí by podle smlouvy měla být hotová v říjnu letošního roku. Kraj přijde včetně DPH na dalších 36 milionů korun. Demolice a výstavba prvního mostu stála 60 milionů.

Stavba mostu přes D10 je u konce. Zdroj: ŘSD

„Akce, kdy se rekonstruují oba mosty přes dálnici, měla jednoduchý důvod, ty mosty byly v havarijním stavu. Odpadávaly kusy konstrukcí a provoz na nich byl už nebezpečný,“ uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

Stavby mostů přes D10 z Liberce do Prahy a přes železniční trať v obci Svijany se provádí jako zakázka Design & Build, v překladu tedy vyprojektuj a postav.

Tento systém se používá u technicky složitých rekonstrukcí, kdy je potřeba urychlit časový průběh stavebních prací, při kterých se mohou vyskytnout změny zadávacích požadavků. Je tedy na firmě, jaký postup zvolí, a je to na její zodpovědnosti.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk