Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

VIDEO: Zběsilá honička po Mladé Boleslavi. Policie na řidiče musela střílet!

MLADÁ BOLESLAV /VIDEO/ Nebezpečné ujíždění 36letého zdrogovaného řidiče zastavily v Mladé Boleslavi až výstřely ze služební zbraně. Podívejte se na zběsilou honičku městem.
Policie pronásledovala zdrogovaného řidiče po Mladé Boleslavi. Zdroj: PČR
Policie pronásledovala zdrogovaného řidiče po Mladé Boleslavi. Zdroj: PČR

Policie nyní zveřejnila záběry z nedělní zběsilé honičky po Mladé Boleslavi. V půl páté ráno si mladoboleslavští policisté všimli jedoucího vozidla Citroen, jehož řidiče se po chvíli rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Policisté dali řidiči znamení k zastavení vozidla, a to světelným výstražným znamením a zároveň nápisem STOP. Řidič ale na výzvy k zastavení nereagoval, naopak svou jízdu zrychlil a začal policistům ujíždět.

120 kilometrů v hodině

„Ani na opakované zvukové výstražné znamení a opakované výzvy policistou přes megafon řidič nereagoval a ve vysoké rychlosti ujížděl dál. V obci jel i rychlostí více jak 120 km/h a svou bezohlednou a rychlou jízdou ohrožoval další účastníky silničního provozu. Neustále přejížděl ze svého jízdního pruhu do protisměru a ve vysoké rychlosti předjel i linkový autobus, aniž by měl rozhled do protisměru,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Bezohlednou jízdou ohrožoval po celou dobu další účastníky silničního provozu a také hrozilo, že při své zběsilé jízdě někoho srazí nebo nabourá. Ani na opakované výzvy řidič nereagoval, a to ani ve chvíli, kdy policisté opakovaně řidiče vyzvali k zastavení vozidla, jinak bude použita služební zbraň.

Policie pronásledovala řidiče po Mladé Boleslavi. Video: PČR

„Vzhledem k tomu, že policisté věděli, že se ve vozidle řidič nachází sám a zastavit nehodlal, rozhodli se použít dle zákona služební zbraň a jeden z policistů na vozidlo několikrát vystřelil, do prostor zadního kola,“ uvedla Schneeweissová.

I přesto, že policista zasáhl levou pneumatiku a ta se vypustila, řidič i takto pokračoval v jízdě dál, to už ale daleko neujel.

Řidič se chtěl prát

Policisté v tu chvíli najeli vedle řidiče a za použití donucovacího prostředku, hrozby namířenou střelnou zbraní, mířili na řidiče, který až v tuto chvíli zastavil. Řidič kladl odpor i při vystupování z vozidla, proto policisté použili další donucovací prostředky, hmaty a chvaty a muže svedli k zemi, kde mu přiložili pouta a na místě ho zadrželi.

„36letý řidič je pro policisty už poměrně “známou firmou”. Má několik zákazů řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2027, poměrně bohatou trestní minulost, a teprve v září opustil brány věznice, kde si odpykával trest za maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedla mluvčí.

Pozitivní na drogy

Policisté u zadrženého muže provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Pozitivně vyšla ale druhá zkouška na jiné návykové látky, která ukázala pozitivní výsledek na Amfetamin/Metamfetamin.

„Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu nyní hrozí až 2 roky trestu odnětí svobody,“ dodala Schneeweissová.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk