Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Vláda příští týden projedná trvalé snížení spotřební daně z prodeje nafty

Ministr Martin Kupka. Zdroj: FB
Ministr Martin Kupka. Zdroj: FB

ČR Dobrá zpráva pro motoristy. Podle nejnovějších informací ministra dopravy vláda příští týden projedná možnost trvalého snížení spotřební daně u nafty.

Ceny paliv se v České republice stále drží vysoko nad úrovní před pandemií covidu a vypuknutím válečného konfliktu Ruska s Ukrajinou. V posledních týdnech ale naštěstí alespoň mírně klesají.

Tento týden opětovně zlevnily například čerpací stanice Tank ONO, kde kupříkladu litr Naturalu 95 už motoristé nakoupí za 35,90 korun.

Stále vysoko se ale u čerpacích stanic drží ceny nafty, ta se prodává za více než 40 korun, konkrétně kolem 43 korun za litr.

Vláda proto u nafty zvažuje trvalé snížení daně. „Na vládě bychom měli v příštím týdnu projednat možnost trvalého snížení spotřební daně z nafty, abychom zvýšili svou konkurenceschopnost,“ uvedl dnes ministr dopravy Martin Kupka.

Zároveň podle něho pokračuje sledování marží u pump kvůli jejich případnému zastropování.

6 miliard na dobíjecí stanice

Kupka na dnešním kongresu provozovatelů čerpacích stanic Čerpačka také sdělil, že budoucnost v automobilovém průmyslu je ve znamení přechodu k nízkoemisní mobilitě, přičemž tento trend se výrazně dotkne i stávajících čerpacích stanic.

„Na Ministerstvu dopravy se podpoře alternativních paliv, ať už v podobě dobíjecích stanic pro elektromobily nebo vodíkových plnících stanic, věnujeme. V současné době máme v České republice téměř 1 000 veřejných dobíjecích stanic a v dalším období plánujeme investovat do budování infrastruktury pro dobíjení elektromobilů okolo šesti miliard korun,“ dodal Kupka.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk