Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Z Prahy do Liberce vlakem 2,5 hodiny? Nic jste s tím neudělal, kritizoval hejtman Andreje Babiše

LIBEREC /FOTO/ Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se dnes na předvolební návštěvě Liberce nesetkal jen s chválou, ale musí snášet i kritiku.
Kandidát na prezidenta Andrej Babiš na předvolební akci v Liberci. Foto: TW / M. Půta
Kandidát na prezidenta Andrej Babiš na předvolební akci v Liberci. Foto: TW / M. Půta

S kritikou se při předvolební akci kandidáta a šéfa hnutí ANO Andreje Baviše v Liberci vytasil hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Důvodem je kritika příliš pomalého, respektive dlouhého spojení Liberce s Prahou právě po železnici.

„Vítám Andreje Babiše na nádraží v Liberci! Cesta vlakem do Prahy z něho trvá stále 2,5 hodiny, tedy stejně jako před pěti lety, kdy tady byl jako premiér,“ zkritizoval Babiše hejtman Půta.

Dodal, že tehdy prý Babiš slíbil, že se zasadí o zrychlení železničního spojení mezi Libercem a Prahou. „Pro nápravu této dopravní ostudy neudělal ale vůbec nic,“ tvrdí Půta.

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš na předvolební akci v Liberci. Foto: FB / ANO a M. Půta

Nutno ale dodat, že s rychlejším spojením Liberce a Prahy vlakem neudělaly nic ani vlády předchozí a příliš se toho nemění ani nyní za vlády Petra Fialy. A navíc kolik toho udělal sám Liberecký kraj, potažmo Správa železnic? Hejtman Půta ovšem tvrdí, že na hejtmanství na řešení tohoto zásadního dopravního problému nepřestává pracovat.

Nový terminál pro vlaky i autobusy

„Železniční trať Praha – Liberec – Frýdlant – Zawidow – Zhořelec byla v prosinci zahrnuta do globální evropské sítě TEN-T díky ministru dopravy Martinu Kupkovi,“ uvedl hejtman.

V dubnu bude podle plánu Správy železnici projednávat centrální komise ministerstva dopravy výsledky další studie proveditelnosti na zrychlení na této železniční trati. „Letos zahájíme také architektonickou soutěž na řešení terminálu vlakové a autobusové dopravy s názvem Central Station Liberec,“ uvedl Půta.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk