Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zpěvák z Luneticu, který srazil člověka na dálnici a nadýchal alkohol, vyvázne bez trestu

ČR Tragickou dopravní nehodu, při níž v květnu 2022 zemřel muž, který přebíhal dálnici D10, kriminalisté odložili.
Zpěvák kapely Lunetic Václav Jelínek. Zdroj: Instagram Lunetic official
Zpěvák kapely Lunetic Václav Jelínek. Zdroj: Instagram Lunetic official

Zpěvák kapely Lunetic, 44letý Václav Jelínek, si může oddechnout. Trest za tragickou nehodu, k níž došlo v polovině loňského května, ho totiž nečeká. Policie nyní případ odložila.

Nehoda se stala na 44. kilometru dálnice D10 ve směru na Turnov kolem půlnoci. V tu chvíli dálnici přebíhal od středových svodidel muž.

Jelínek tak nemohl nehodě zabránit a muže srazil. Jelínek se tehdy v noci vracel domů do Jablonce nad Nisou z koncertu. Jeho vůz muže, který přebíhal dálnici od středových svodidel, srazil a tělo odhodilo na další projíždějící auto.

Bojovali o život

Řidiči obou vozidel zastavili, přičemž Jelínek poskytoval, i za pomoci operátorky zdravotnické záchranné služby, kterou kontaktovala jeho manželka, nezbytnou první pomoc. Zaškrtil krvácející zranění a s dalším řidičem se střídali v resuscitaci. Zranění byla ale velmi vážná a muž i přes okamžitě poskytnutou první pomoc svým zraněním na místě podlehl.

Vina je logicky na chodci, který nemá na dálnici co dělat a navíc byl v noci neosvětlený. Jenže dechová zkouška ukázala, že zpěvák před jízdou mírně pil alkohol. „Řidič opakovaně nadýchal hodnotu 0,38 a 0,33 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Zpěvák nadýchal

To v takové situaci může být velmi přitěžující. Jelínek také proto přišel o řidičák. Kriminalisté proto zahájili úkony trestního řízení pro možné podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

V souvislosti s touto tragickou nehodou pak prováděli rozsáhlá šetření k detailnímu zjištění nehodového děje a míry zavinění jednotlivých účastníků nehody. „Součástí bylo i vyšetření hladiny etanolu v krvi řidiče osobního vozu, který měl pozitivní dechovou zkoušku. Analýza prokázala výsledek 0,16, kdy je tato hodnota považována za koncentraci neprůkaznou,“ uvedla Suchánková

Zhodnocením všech důkazních materiálů dospěli kriminalisté k závěru, že nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu usmrcení z nedbalosti, přestupku, či jiného protiprávního jednání, tedy že zavinění dopravní nehody nebylo na straně řidiče osobního vozu a celou záležitost odložili.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doprava v Česku

Nejčtenější

Doporučené články

© 2022 web(design) created by Henk